Nie mogło nas tam zabraknąć …

22 maja 2015 roku uczniowie klas 1 i 2 Technikum Informatycznego na Blichu uczestniczyli w największej w Polsce imprezie popularnonaukowej poświęconej robotyce i automatyce pn.: III NOC ROBOTÓW Misja: Bezpieczeństwo. Organizatorem event’u był Przemysłowy Instytut Automatyki i Robotyki w Warszawie. 

Swoją przygodę z robotyką rozpoczęli od zwiedzania Parku Robotów Przemysłowych gdzie, prezentowano automaty znajdujące swoje zastosowanie w szeroko rozumianej produkcji przemysłowej.

Następnie już zgodnie ze swoimi zainteresowaniami młodzież uczestniczyła w warsztatach praktycznych oraz prezentacji maszyn wykorzystywanych w wojsku, policji, medycynie, rehabilitacji, kosmosie i edukacji. Każdy z uczniów miał możliwość sterowania robotem oraz przeprowadzenia rozmowy z konstruktorami i studentami uczelni politechnicznych.

Ogromne zainteresowanie wzbudził Park Robotów Edukacyjnych, gdzie królowały zestawy LEGO MINDSTORMS EV3, z których można było zbudować roboty o niemal nieograniczonych możliwościach (poruszające się, reagujące na dotyk, widzące otoczenie – zauważające i omijające przeszkody, poruszające się w ślad za osobą lub śledzące nadajnik podczerwieni).

Uczniowie po raz kolejny przekonali się, że nauka w naszym Technikum, to nie tylko przyswajanie regułek, ale przede wszystkim wprowadzanie teorii w życie. Podczas zwiedzania i udziału w warsztatach organizowanych podczas III Nocy Robotów sprawnie łączyli naukę z praktyką.

Wyjazd na III Noc Robotów w Warszawie zorganizowałem przy współudziale nauczycieli: Adama Kaczmarczyka, Piotra Sumińskiego oraz Włodzimierza Wieczorka.

 1

Fot 1. Prawie wszyscy …

2

Fot 2. Ojej … tam nas widać ….

3

Fot 3. Przy Parku Robotów Wojskowych

4

Fot 4. Ujęci przez kamerę termowizyjną …

5

Fot 5. Chłopaki niczym ROSOMAKI 😉

6

Fot. 6 Tańczący … tym razem z Robotami …

7

Fot 7. Mamy w pracowniach podobne 🙂